Okulumuzun Özellikleri

HİJYEN:

Alican Kreş’te çocuklarımızın sağlıklarının korunması ve devamı için gerekli tedbirler alınmakta ve bu konu üzerinde büyük bir hassasiyetle durulmaktadır. Kreşler çocuklarımızın temel eğitimlerini aldıkları ve bolca vakit geçirdikleri yerlerdir. Bu nedenle Kurum içerisinde kullanılan temizlik malzemelerinin niteliği de önem taşımaktadır. Alican Kreş’te kimyasal madde içeren temizlik malzemeleri kullanılmamaktadır. Hijyen, tıbbi malzemeler ile sağlanmaktadır. Zararlı mikroorganizmalara karşı kurum içerisinde halı kullanımı minimum düzeye indirgenmiştir. Temizlik iş planımız günlük, haftalık ve aylık olmak üzere 3 farklı şekilde hazırlanıp uygulanmaktadır. Ayrıca her ay düzenli olarak 18:30 dan sonra ilaçlama yapılmaktadır.

SAĞLIK:

Kurumumuzda her ay düzenli boğaz kültürü taraması yapılıp, enfeksiyon hastalıkları uzmanı tarafından değerlendirilmektedir çocuklarımızın kontrol muayenelerinin yanı sıra ayrıca gün boyu kurum hemşiremiz tarafından çocuklarımızın sağlık kontrolleri takip ve tedavileri de yapılmaktadır.

BESLENME:

Kurumunuzda hazır paketlenmiş ve dondurulmuş gıda bulundurulmazken, beslenme menüsü diyetisyen tarafından hazırlanmaktadır. Yiyeceklerimiz okulumuzun mutfağında deneyimli ve belgeli Aşçımız tarafından sağlıklı bir şekilde saklanmakta ve hazırlanmaktadır. Ayrıca her yemekten numune alınarak 72 saat bekletilmektedir. Mutfağınızda kaliteli ve markalı ürünler kullanılmaktadır.

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK:

Psikolojik danışmanlık ve rehberlik birimimiz çocuklarımızın duygusal, bilişsel, psikolojik dil ve beden girişimlerini desteklemektedir. Yapılan çalışmalarımız okula yeni başlayan çocuklarımızın, okula uyumlarının sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için oryantasyon çalışmaları yapılmaktadır. Çocuğumuzun var olan potansiyelini en üst seviyeye ulaştırabilmek ve girişimini doğru bir şekilde destekleyebilmek amacıyla grup içi gözlemler konsültasyonlar ve bireyi tanıma tekniklerinde yararlanılmaktadır.
1. AGTE (Ankara Gelişim Tarama Envanteri)
2. Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
3. Denver-II Gelişimsel Tarama Testi

Çocuklarımızın belirli dönemlerde kazanmaları gereken gelişim görevlerini içselleştirme, bilmeleri ve gerekli şekilde kazanabilmeleri için personelimize yönelik hizmet içi eğitimler gerçekleştirilmektedir

ULAŞIM:

Güvenli ulaşım sağlamak amacıyla deneyimli servis şoförümüz ve servis rehber öğretmenimiz hizmet vermektedir. Servisimiz araç takip sistemi ile internetten izlenmektedir.

GÜVENLİK ve KAMERA:

Kurumumuzun iç ve dış alanları gece ve gündüz kameralar ile izlenmektedir.